درمان سرطان مثانه

بسیاری از مبتلایان به سرطان مثانه می خواهند نقش موثری در تصمیم گیری های مربوط به مراقبت های پزشکی خود داشته باشند و هرچه بیش تر درباره بیماری و گزینه های درمانیشان بدانند. لکن شوک و استرسی که افراد پس از تشخیص سرطان مثانه تجربه می کنند، شرایطشان را برای تمرکز بر روی تمام آنچه می خواهند از پزشک بپرسند، دشوار می کند. اغلب، تهیه فهرستی از پرسش ها پیش از دیدار با پزشک می تواند مفید باشد . به منظور به خاطر سپردن صحبت های پزشک، بیماران می توانند یادداشت بردارند یا حتی با اجازه او از دستگاه ضبط صوت استفاده کنند. برخی از بیماران مایلند در هنگام ملاقات با پزشک، یکی از اعضای خانواده یا دوستانشان نیز به منظور شرکت در بحث، یاداشت برداری یا تنها جهت شنیدن مکالمات آنها را همراهی کند.

12345 درمان سرطان مثانه

گاهی پزشکان بیمار را به دیگر پزشکانی که در درمان سرطان تخصص داند معرفی می کنند یا اینکه بیماران خودشان چنین درخواستی را مطرح می کنند. معمولا درمان ظرف چند هفته پس از تشخیص آغاز می شود. و بیماران فرصت دارند که با پزشک متخصص اورولوژی درباره گزینه های درمانی صحبت کنند، نظر دوم بگیرند و اطلاعات خود را درباره سرطان مثانه افزایش دهند.

روش های درمانی سرطان مثانه

مبتلایان به سرطان مثانه گزینه های درمانی زیادی دارند. ممکن است تحت جراحی، پرتو درمانی ، شیمی درمانی یا درمان بیولوژیک قرار بگیرند. برخی از بیماران تحت ترکیبی از این روش ها قرار می گیرند. بهترین منبع برای توصیف گزینه های درمانی و بحث درباره نتایج مورد انتظار درمان، پزشک است .

  1. جراحی

درمانی رایج برای سرطان مثانه به حساب می آید . نوع جراحی تا حدود زیادی به مرحله و درجه تومور بستگی دارد . پزشک می تواند اطلاعاتی درباره انواع جراحی و اینکه کدام یک برای بیمار مناسب تر است در اختیار او قرار دهد.

برش از طریق پیشابراه

ممکن است پزشک سرطان مثانه ای را که زود تشخیص داده شده ( سطحی ) با روش برش از طریق پیشابراه ( TUR) درمان کند. در روش برش از طریق پیشابراه ( TUR) پزشک یک سیستوسکوپ را از طریق پیشابراه وارد مثانه می کند. سپس از ابزاری که در انتهایش دارای یک حلقه سیمی است. برای برداشتن و سوزاندن تمام سلول های سرطانی باقی مانده به وسیله جریان الکتریکی، استفاده می کند. ممکن است لازم باشد برای انجام این عمل، بیمار در بیمارستان بستری شده و نیاز به بیهوشی داشته باشد. پس از این عمل ممکن است بیمار تحت شیمی درمانی یا درمان بیولوژیک نیز قرار بگیرد.